Get Adobe Flash player

 

Celem patrionatu jest promocja muzyki młodych, lub nieco starszych, ale na pewno godnych dużo większej uwagi i na razie zbyt mało popularnych wykonawców poprzez naszą skromną stację, a pośrednio również pozyskanie nowych słuchaczy polskiej muzyki, i naszych audycji. Patronujemy płytom oraz wydarzeniom muzycznym.

Główne zadanie w realizowaniu tej akcji, spełnia nasza audycja Top Orbit - w nowej, prostej, aczkolwiek sprawdzonej formule - wzajemnej rywalizacji zespołów i ich fanów oraz fan klubów, w cotygodniowym głosowaniu na promowane przez nas nagrania, nowości muzyczne - inaczej mówiąc Listy Przebojów Top Orbit.

Audycję prowadzą Kuba Jarosz i Adam Wosatko.


Redakcja Radia Orbit.

 

Płyty ze znaczkiem Radia Orbit:


OX - Skandal - EP 2013!

Oficjalna Track lista:


1. Skandal / I AM SECOND
2. Red Train
3. Bajkom Stop
4. Nie wiedziałem / Favela


I dodatkowo dwa numery, które nie znalazły się na płycie "WOŁAJ" a były wydane w kompilacji "TEN" dla pisma DRAKKA:
5. Osiemnasty
6. Piąty (remake)

 

OX - Favela

 

 

Zespół Empire został założony na przełomie 2006 i 2007 roku w Gdańsku. Muzyka grupy to nowoczesny, ciężki i melodyjny metal z wpływami heavy, thrash oraz rocka. W 2012 zespół dotarł do półfinałów trzeciej edycji “Must Be The Music” spotykając się z fantastycznym przyjęciem jurorów oraz publiczności przed telewizorami, a także zagrał na eliminacjach do przystanku Woodstock 2013. Grupa była także obecna na antenie Eski Rock w audycji „W Ciężkim Stanie” oraz grała przed takimi zespołami jak Sabaton, Kat&Roman Kostrzewski oraz Brygada Kryzys.

Debiutancki album zespołu „Modern Bondage” ukazał się 17 października 2013 roku. Na krążek trafi 11 przebojowych kompozycji utrzymanych w mocno rockowo-metalowych klimatach. Oprócz autorskiego materiału , na płycie będzie można usłyszeć także utwór „No More Tears” z repertuaru Ozzy'ego Osbourne'a. Fani takich zespołów jak Metallica, Pantera, Avenged Sevenfold, Machine Head, Frontside czy Acid Drinkers na pewno znajdą na tym krążku coś dla siebie. Modern Bondage” to bez wątpienia najmocniejszy debiut jesieni 2013 !

 

Tracklista:

1 Modern Bondage
2 Eye For An Eye
3 Voice Of The Young
4 Welcome To Hell
5 Public Welfare Programe
6 Better Than Others
7 No More Tears (Ozzy Osbourne)
8 Toxic Witch
9 Paranoid
10 Endless Fight
11 I Wanna...

All lyrics written by Marion Jamickson
All music written by Empire*
 
Empire: 
Marion Jamickson - Voice 
Piotr Rogowski - Rhythm & Lead Guitar 
Maciej Siara Sieczak - Lead, Rhythm & Acoustic Guitars 
Rafał Klex Stępniewski - Bass 
Stanisław Stępień - Drums 
 
2nd solo in Welcome To Hell & 1st in Endless Fight by Bartosz Kuczera
 
Produced by Empire. 
 
Engineered by Jakub Mańskowski & Jan Galbas. 
 
Mix & Mastering by Jakub Mańkowski, Jan Galbas & Empire 
 
Recorded from December 2012 to March 2013 at Sounds Great Promotion Studio,Gdynia, Poland.
 

Empire - Modern Bondage

Spirit of 84 powstał w 2003 r. jako kontynuacja warszawskiego punkowego zespołu Żółte Słoniki.

Zespół gra muzykę osadzoną w polskim punku lat 80-tych z elementami innych gatunków i przekazem społeczno-politycznym.

Płyta "2003-2013" to składanka, wydana z okazji X-lecia zespołu Spirit of 84. Oprócz nowych, znanych z koncertów kawałków, "Pętli" i "Pułapki" znajdziecie na niej 19 starych, lekko zremasterowanych kawałków ze wszystkich czterech płyt Spirita.

Numery na płycie ułożone są w kolejności chronologicznej, można więc w pełni prześledzić zarówno kształtowanie się stylu Spirita, jak i drogę od nagrywania w warunkach partyzanckich do pracy w Demontażowni. Im dalej więc w płytę, tym lepsza jakość nagrania. Program płyty:


1. KOLEJNY ROZDZIAŁ
2. ROCCO W WARSZAWIE
3. DOKUMENT 1
4. SZAMAŃSKI
5. CZAS
6. WARIANT WSCHODNI
7. GOV.PL
8. PUNK SONG 2003
9. TERRI
10. KTO MA WIEDZIEĆ, TEN WIE
11. POLITICAL FICTION
12. NORMALIZACJA
13. DWA KOLORY
14. EUROWIZJA
15. WYBORCA KONSUMENT NARZĘDZIE INSTRUMENT
16. NAKLEJKA
17. POLICJA
18. LATARKĄ W OCZY MROKU
19. TRAMWAJOWY
20. PĘTLA
21. PUŁAPKA

Spirit of 84 - Lód


 

 Metanoia to kolejny progres muzyczno-produkcyjny Malchusa. Ciężkie brzmienia, krzyczane wokale połączone z klimatycznymi klawiszami, podniosłymi melodiami oraz kobiecym głosem nadają muzyce specyficznego charakteru do którego przyzwyczaili nas już metalowcy znad Mleczki.

Gościnnie na płycie zaśpiewała Sylwia Tabaka, zwyciężczyni ogólnopolskiego konkurs "Śpiewaj z gwiazdami" zorganizowanego przez portal ising.pl.

1. Metanoia

2. Wojna

3. Nie

4. Interludium

5. Alarm

6. Moja odwaga

7. Veritas

8. Quo Vadis Munde

9. Wejdź

10. Outro

Malchus - Metanoia

 

Rok po ukazaniu się pierwszej płyty „Reggaeneracja” zespołu Muzyczni Czarodzieje ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Warszawy ukazała się nasza druga pełniejsza, mocniejsza, dojrzalsza płyta. Oczywiście pełniejsza bo mamy 10 utworów, mocniejsza bo klimaty reggaeowo-podobne w skąpym rozmiarze, a dojrzalsza? To już każdy słuchacz niech sam sobie odpowie na to pytanie.

1. Bzzz!
2. Ogień
3. Złodziej
4. Sen
5. Szybciej, głośniej
6. To co w Tobie
7. S.O.S
8. Prawda
9. Żal...
10. Płyń

Muzyczni Czarodzieje - Szybciej, głośniej

Tomasz Struszczyk znany jest dziś głownie jako wokalista Turbo, ale z łódzkim Pathology związany był już od roku 2001. Grupa miała na koncie obiecujące demo Preluede To Destruction, longplayem zadebiutowała dopiero w tym roku. Screaming Within to dawka bardzo ciekawego thrashu. Szczególnie zadowoleni będą ci, którzy (tak jak ja) lubią, gdy w tym stylu wokalista nie unika wysokich rejestrów. Tomasz tak właśnie śpiewa... Ale album to także burza gitarowych riffów i solówek, a także rewelacyjne partie perkusji. Agnieszka Trzeszczak udowadnia, że parytet to niepotrzebne kuriozum, fachowość obroni się bowiem zawsze (brała lekcje m.in. u Paula Wertico i Virgila Donatiego – i najwyraźniej okazała się pilną uczennicą).

Dominują tu rozbudowane kompozycje, pełne zwrotów muzycznej akcji. Choć od początku jest gorąco, jazda na najwyższych obrotach zaczyna się od The Truth That Never Was. A w Unutterable Silence robi się progresywnie. Majestatyczne „góry” Struszczyka i takie instrumentalne łamańce, że gdzieś od drugiej minuty można się zastanawiać, jakimi wykonawcami fusion inspirowali się grupa (muzykę firmuje cały zespół, teksty Jełowicki i Struszczyk). W przypadku Well Of Sorrows można mieć te same uwagi, z zastrzeżeniem, że pojawia się tu wybornie przebojowy – jak na thrash – riff. Every Step We Take Doesn’t Take Us Any Closer To Horizon to z kolei dłuższy dystans. 14 minut progresywnego thrashu, choć są i fragmenty dryfujące w stronę tradycyjnego metalu. A Incomplete, z gitarową akustyką i brzmieniami smyczkowymi, to rzecz wolniejsza i delikatna – wskazana po takiej nawałnicy.

1. Tiny Monsters
2. Resurecting The Chaos
3. The Truth That Never Was
4. Unutterable Silence
5. Well Of Sorrow
6. Every Step We Take Doesn't Take Us Any Closer To Horizon
7. Incomplete

Pathology - Well of Sorrow

 

Druga odsłona Inside Again to wciąż charakterystyczna dla tego zespołu mieszanka atmosferycznego rocka, ciężkich metalowych riffów oraz elektronicznych brzmień. Tym razem w bardziej zwartej i energetycznej formie oraz z jeszcze większą dawką muzycznego  eklektyzmu. To naturalne rozwinięcie pomysłów z debiutu, wzbogacone o nowe kierunki muzyczne, które zespół eksploruje coraz śmielej. Songs Of Love & Disaster w warstwie lirycznej przynosi dziewięć miłosno-apokaliptycznych historii. Tytułowa katastrofa dotyczy zarówno sfery osobistej, jak i globalnej związanej z symboliką roku 2012. Podsumowując jednym zdaniem - to tylko dziewięć miłosnych historii o końcu świata przedstawionych oczami Inside Again.

01. Something More
02. The Only One
03. Nowhere Land
04. End Of The Night
05. Too Late
06. The Great Collapse
07. Anything More Than This
08. Never Come Here
09. Your Lies, Our Truth

Inside Again - Anything More Than This

 

Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane zadebiutowały na III MFPT Kropka w Głuchołazach (lipiec 2009) jako duet. Trzon zespołu od zarania dzikiej i wietrznej myśli o założeniu zespołu tworzą wokalistki i gitarzystki: Gosia i Kasia. Po kilkukrotnych zmianach składu, od stycznia 2011 gramy w czwórkę - Kasia, Gosia, Marysia i Lolek.

Nie potrafimy bliżej określić gatunku muzycznego, w którym się poruszamy, bo gramy muzykę rozczochraną, której najbliższe określenie to chyba "poezja wędrowna" :) Słuchacze znajdą w naszej twórczości elementy piosenki turystycznej, poezji śpiewanej, folku, ballady, a momentami nawet psychodelii...Obok gitar klasycznych, skrzypiec i bębna pojawiają się w naszym instrumentarium nowinki, takie jak grzechotki czy flet.

Większość utworów jest pióra Kasi, czasem Gosia próbuje swoich sił w tworzeniu piosenek, a ostatnio wszyscy bawimy się w kompozytorów. On niedawna znakiem rozpoznawczym damskiej części formacji są kwieciste sukienki ;)

Na koncertach najbardziej nas cieszy żywiołowa i śpiewna reakcja publiczności. Marzy nam się, by piosenki wraz z naszymi słuchaczami zaopatrzonymi w buty, plecak i gitarę, wracały tam, skąd przyszły - a więc w urocze zakątki Polski. Wszak przez swoją muzykę chcemy oddać klimat wędrowania (nie tylko w górach...) i radość tworzenia. Bo to całe rozczochrane ustrojstwo kręci się właśnie "ku radości" :)


1. Za przełęczą
2. Modlitwa wędrowców
3. Góry moje w nieskończoność zaklęte
4. Pod beskidzkim niebem
5. Nad strumieniem
6. Anioł zielony
7. Szlakiem pór roku
8. Kamienie
9. Impresja
10. Włóczęgowianka
11. Posłuchaj
12. Pieśń o driadzie
13. Kolory miasta
14. Błądzę
15. Wróć
16. Pożegnanie
17. Bez biletu powrotnego (Pociągi)

Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane - Modlitwa wędrowców

 

5 Litrów Czerwieni symbolizuje życie - to co się z nim nierozerwalnie łączy, wszystkie troski, radości i codzienne zmagania. One właśnie są tematem piosenek tworzonych przez 5LC.

Zamysł stworzenia kapeli powstał pod koniec 2009 roku w Warszawie.

Początkowo był projektem, którego celem było studyjne nagranie jedynie kilku pomysłów. Do tego trzeba było jednak skompletować podstawowy skład. W marcu 2010 roku do Przemasa (wokal, gitara) i Cimka (perkusja) dołączył na basie Barthez. Ciekawostką jest, że Przemas i Barthez razem grali swoje pierwsze akordy już… 20 lat temu. Wieloletnia znajomość i wspólne muzyczne fascynacje sprawiły, że projekt zyskał nazwę 5 Litrów Czerwieni i stał się pełnowartościowym zespołem. W połowie 2010 roku skład został uzupełniony przez Janusza, który dopełnił brzmienie drugą gitarą oraz wokalnie wspomaga Przemasa. W tym składzie 5LC od początku tworzy muzykę i gra koncerty. Wspólna pasja i zgranie w zespole zaowocowały na wiosnę 2011 r. nagraniem w studio 10 utworów. Złożyły się one na wydany w grudniu 2011 roku pierwszy album 5LC p.t. „Samiec Omega”. W międzyczasie powstały nowe kompozycje i obecnie 5 Litrów Czerwieni ma na koncie utwory gwarantujące ponad godzinę mocnego punk-rockowego brzmienia.

 

1. Samiec Omega

2. Drugi start

3. SKCD

4. Ska-zy

5. To ja dzwonię

6. Finansowy

7. Sinusoidy test

8. Pieski z sąsiedztwa

9. Synalek

10. Wujkowie i ciocie

 

5 Litrów Czerwieni - Samiec Omega

 

 

Podkategorie

Kontakt z nami

Adres do redakcji

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Lista Top Orbit

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nasi partnerzy