Get Adobe Flash player

 

Celem patrionatu jest promocja muzyki młodych, lub nieco starszych, ale na pewno godnych dużo większej uwagi i na razie zbyt mało popularnych wykonawców poprzez naszą skromną stację, a pośrednio również pozyskanie nowych słuchaczy polskiej muzyki, i naszych audycji. Patronujemy płytom oraz wydarzeniom muzycznym.

Główne zadanie w realizowaniu tej akcji, spełnia nasza audycja Top Orbit - w nowej, prostej, aczkolwiek sprawdzonej formule - wzajemnej rywalizacji zespołów i ich fanów oraz fan klubów, w cotygodniowym głosowaniu na promowane przez nas nagrania, nowości muzyczne - inaczej mówiąc Listy Przebojów Top Orbit.

Audycję prowadzą Kuba Jarosz i Adam Wosatko.


Redakcja Radia Orbit.

 

Płyty ze znaczkiem Radia Orbit:


 

5 Litrów Czerwieni symbolizuje życie - to co się z nim nierozerwalnie łączy, wszystkie troski, radości i codzienne zmagania. One właśnie są tematem piosenek tworzonych przez 5LC.

Zamysł stworzenia kapeli powstał pod koniec 2009 roku w Warszawie.

Początkowo był projektem, którego celem było studyjne nagranie jedynie kilku pomysłów. Do tego trzeba było jednak skompletować podstawowy skład. W marcu 2010 roku do Przemasa (wokal, gitara) i Cimka (perkusja) dołączył na basie Barthez. Ciekawostką jest, że Przemas i Barthez razem grali swoje pierwsze akordy już… 20 lat temu. Wieloletnia znajomość i wspólne muzyczne fascynacje sprawiły, że projekt zyskał nazwę 5 Litrów Czerwieni i stał się pełnowartościowym zespołem. W połowie 2010 roku skład został uzupełniony przez Janusza, który dopełnił brzmienie drugą gitarą oraz wokalnie wspomaga Przemasa. W tym składzie 5LC od początku tworzy muzykę i gra koncerty. Wspólna pasja i zgranie w zespole zaowocowały na wiosnę 2011 r. nagraniem w studio 10 utworów. Złożyły się one na wydany w grudniu 2011 roku pierwszy album 5LC p.t. „Samiec Omega”. W międzyczasie powstały nowe kompozycje i obecnie 5 Litrów Czerwieni ma na koncie utwory gwarantujące ponad godzinę mocnego punk-rockowego brzmienia.

 

1. Samiec Omega

2. Drugi start

3. SKCD

4. Ska-zy

5. To ja dzwonię

6. Finansowy

7. Sinusoidy test

8. Pieski z sąsiedztwa

9. Synalek

10. Wujkowie i ciocie

 

5 Litrów Czerwieni - Samiec Omega

 

 

Kontakt z nami

Adres do redakcji

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Lista Top Orbit

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nasi partnerzy