Get Adobe Flash player

 

Celem patrionatu jest promocja muzyki młodych, lub nieco starszych, ale na pewno godnych dużo większej uwagi i na razie zbyt mało popularnych wykonawców poprzez naszą skromną stację, a pośrednio również pozyskanie nowych słuchaczy polskiej muzyki, i naszych audycji. Patronujemy płytom oraz wydarzeniom muzycznym.

Główne zadanie w realizowaniu tej akcji, spełnia nasza audycja Top Orbit - w nowej, prostej, aczkolwiek sprawdzonej formule - wzajemnej rywalizacji zespołów i ich fanów oraz fan klubów, w cotygodniowym głosowaniu na promowane przez nas nagrania, nowości muzyczne - inaczej mówiąc Listy Przebojów Top Orbit.

Audycję prowadzą Kuba Jarosz i Adam Wosatko.


Redakcja Radia Orbit.

 

Płyty ze znaczkiem Radia Orbit:


Tomasz Struszczyk znany jest dziś głownie jako wokalista Turbo, ale z łódzkim Pathology związany był już od roku 2001. Grupa miała na koncie obiecujące demo Preluede To Destruction, longplayem zadebiutowała dopiero w tym roku. Screaming Within to dawka bardzo ciekawego thrashu. Szczególnie zadowoleni będą ci, którzy (tak jak ja) lubią, gdy w tym stylu wokalista nie unika wysokich rejestrów. Tomasz tak właśnie śpiewa... Ale album to także burza gitarowych riffów i solówek, a także rewelacyjne partie perkusji. Agnieszka Trzeszczak udowadnia, że parytet to niepotrzebne kuriozum, fachowość obroni się bowiem zawsze (brała lekcje m.in. u Paula Wertico i Virgila Donatiego – i najwyraźniej okazała się pilną uczennicą).

Dominują tu rozbudowane kompozycje, pełne zwrotów muzycznej akcji. Choć od początku jest gorąco, jazda na najwyższych obrotach zaczyna się od The Truth That Never Was. A w Unutterable Silence robi się progresywnie. Majestatyczne „góry” Struszczyka i takie instrumentalne łamańce, że gdzieś od drugiej minuty można się zastanawiać, jakimi wykonawcami fusion inspirowali się grupa (muzykę firmuje cały zespół, teksty Jełowicki i Struszczyk). W przypadku Well Of Sorrows można mieć te same uwagi, z zastrzeżeniem, że pojawia się tu wybornie przebojowy – jak na thrash – riff. Every Step We Take Doesn’t Take Us Any Closer To Horizon to z kolei dłuższy dystans. 14 minut progresywnego thrashu, choć są i fragmenty dryfujące w stronę tradycyjnego metalu. A Incomplete, z gitarową akustyką i brzmieniami smyczkowymi, to rzecz wolniejsza i delikatna – wskazana po takiej nawałnicy.

1. Tiny Monsters
2. Resurecting The Chaos
3. The Truth That Never Was
4. Unutterable Silence
5. Well Of Sorrow
6. Every Step We Take Doesn't Take Us Any Closer To Horizon
7. Incomplete

Pathology - Well of Sorrow

Kontakt z nami

Adres do redakcji

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Lista Top Orbit

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nasi partnerzy